چگونه نمونه سازی طراحی سایت را روی کاغذ انجام دهیم

نمونه سازی طراحی سایت

 

نمونه سازی طراحی سایت روی کاغذ برای اطمینان یافتن از عملکرد متناسب وب سایت استفاده می شود که می تواند در مراحل ابتدایی طراحی سایت بسیار کاربردی باشد. به علاوه، در عصر تکنولوژی مدرن، این موارد می تواند ابزارهایی باشد که ما را به گذشته به زمانی که در مهد کودک از کاغذ ها استفاده می کردیم، باز گرداند.

کاغذ، قیچی، چسب، مداد رنگی- همه ابزارهایی که در مدرسه و دانشگاه به کار مان می آمد، حالا می تواند در نمونه سازی سریع یک طراحی وب سایت بسیار به ما کمک کند. بیایید در این مقاله نگاهی به مزیت ها و مضرات این نمونه سازی طراحی سایت روی کاغذ بیاندازیم.

1. نقاط مثبت نمونه سازی طراحی سایت روی کاغذ

مزیت نمونه سازی طراحی وب سایت روی کاغذ بسیار واضح و روشن است: آن ها ارزان، سریع و برای استفاده راحت هستند (تقریبا همه افراد کار کردن با کاغذ را می دانند).

Shawn Medero، سرپرست بخش دانشگاه واشنگتون، اعتقاد دارد که کار کردن روی کاغذ ها می تواند یک تاکتیک شگفت انگیز و مفید باشد، مخصوصا در عصری که رابط های کاربری وب سایت ها پیچیده و برنامه ریزی ها بسیار کوتاه شده اند. به دلایل این امر دقت کنید:

  • تکرار سریع- کدام مورد را بیشتر در زمینه طراحی سایت ترجیح می دهید، 2 ساعت برنامه نویسی وب سایت و یا پیش طراحی وب سایتی که تنها 20 دقیقه زمان می برد؟ بر اساس ماهیت نمونه سازی ها، شما هر کاری قبل از طراحی سایت به جز نمونه سازی طراحی وبسایت انجام دهید، وقت تان را تلف کرده اید و گاهی اوقات نیازی نیست در این بخش، زمانی زیادی را صرف کنید.

بودجه کم- نمونه سازی طراحی سایت روی کاغذ می تواند با هر چه که در درسترس و یا در دفترتان دارید، انجام شود. تمام چیزی که نیاز دارید، کاغذ، خودکار، مداد و قیچی می باشد و البته خلاقیت. اگر می خواهید بیشتر جلو روید، می توانید از فهرست ها و کارت ها نیز استفاده کنید.

نمونه سازی طراحی سایت
  • همکاری-زمانی که به افراد یک گروه لوازم هنری داده می شود و از آن ها خواسته می شود تا مواردی را خلق کنند، ارتباط نداشتن با اعضای گروه غیر ممکن است. ماهیت کاغذها و یا بهتر بگوییم نمونه سازی روی کاغذها باعث می شود تا مشارکت و بازخوردهای در گروه بیشتر شود که شما این روند را تا جایی که می توانید باید در نمونه سازی طراحی سایت ادامه داده و افراد را به این امر تشویق کنید.
  • مستندات ساده- نسخه های قبلی نمونه سازی طراحی سایت رو به روی تان قرار دارد، این موارد باید جزء مستندات تان محسوب شود. به علاوه، نکات فنی می تواند روی همان نمونه سازی طراحی سایت ها کاغذی نوشته شود.
وب کیت

علاوه بر این، اگر با نمونه سازی طراحی وب سایت دیجیتالی خود به مشکل بر خوردید، یک جلسه سریع برای نمونه سازی طراحی سایت نیز می تواند به ارائه ایده های ناب و راه حل ها کمک کند. همان طور که در مقاله “راهنمایی ها برای نمونه سازی طراحی سایت” صحبت کردیم، نمونه سازی طراحی سایت به صورت کاغذی و یا دیجیتالی منحصر به فرد و یا انحصاری نیستند- آن ها می توانند در کنار یکدیگر کامل شوند و در پروژه طراحی سایت شما به کار بیایند.

به اندازه کافی جالب توجه است، وب سایت Uxpin واقعا در سال 2011 از ابزار نمونه سازی کاغذی برای طراحی سایت خود استفاده کرد.  زمانی که در نرم افزارهای Cloudنمونه سازی را شروع کردیم، هم چنان به نمونه سازی طراحی وب سایت روی کاغذ تاکید داشتیم و به اشخاص اجازه می دادیم تا نمونه سازی کاغذی خود را آپلود کرده و بهUxpin بفرستند.

2.نقاط منفی نمونه سازی طراحی سایت روی کاغذ

نمونه سازی طراحی سایت روی کاغذ برای هر فردی ساده و کاربردی نیست. Jake Knapps، طراح Google Hangeout، ادعا می کند که این امر (نمونه سازی طراحی سایت روی کاغذ) تنها وقت تلف کردن می باشد. در حالی که هر چیزی از جمله نمونه سازی طراحی سایت روی کاغذ نیاز به وقت و مکان ویژه خود دارد، اما در هر صورت مضراتی در این امر نیز وجود دارد. به موارد زیر دقت نمایید:

  • ممکن است نتایج اشتباهی حاصل شود- از جایی که نمونه سازی طراحی سایت کاغذی می تواند برای پروسه های طراحی سایت فردی مفید باشد، شما در هر صورت باید بتوانید تا معنا و مفهوم آن را توضیح دهید. در غیر این صورت شما بر اساس تلاش هایی که در این نمونه سازی طراحی وب سایت انجام داده اید، بازخوردهایی از خود تهیه می کنید که هیچ گاه منفی نخواهد بود.
  • هیچ گونه واکنش و عکس العملی وجود ندارد- بررسی نمونه سازی وب سایت ها باید بر اساس واکنش کاربران سایت تان انجام شود، نه اینکه بدون فکر و سندی، به درست بودن آن تاکید داشته باشیم. چون نمونه سازی طراحی سایت روی کاغذ نیاز به تصوراتی دارد که محصول یا سرویس نهایی چگونه خواهد بود، شما بر اساس چیزی که می خواهید نمونه سازی را انجام می دهید، نه بر طبق واکنش هایی که از دیگران برای چگونگی محصول و یا وب سایت خود دریافت می کنید.
  • این روش می تواند کند تر از نمونه سازی دیجیتالی طراحی وب سایت باشد- با وجود اینکه ابزارهای نمونه سازی طراحی سایت زیادی وجود دارد، مانند Uxpin، Invision،Omnigraffle و غیره، شما می توانید پروسه نمونه سازی طراحی سایت را با سرعت انجام دهید. البته این امر بستگی به ترجیح خود شما دارد.

به تجربه ما، نمونه سازی طراحی سایت روی کاغذ می تواند راه شگرفی برای ارائه ایده ها باشد (با وجود اینکه از محدویت های آن نیز خبر داریم). در حقیقت، Ceo ما هم چنین درباره “Piece For Uxmag” نوشته است، جایی که او توضیح می دهد که چگونه یک نمونه سازی طراحی سایت را روی کاغذ انجام دهید.

می توانید پیش طراحی های ما را برای الهام گرفتن مشاهده کنید، سپس یک تست کاربردی بودن طراحی سایت را با 3 الی 5 نفر انجام دهید. سپس می توانید از سیستم عامل های دیجیتالی برای قالب و الگوی طراحی سایت و نمونه سازی طراحی سایت دقیق تر به کار ببرید.

3.پروسه کار نمونه سازی طراحی سایت روی کاغذ

نمونه سازی طراحی سایت

نگذارید که قیچی و مدادر نگی ها در نمونه سازی طراحی سایت کاغذی فریب تان دهند- نمونه سازی طراحی سایت روی کاغذ یک بازی و سرگرمی نیست. چه شما این نمونه سازی طراحی وب سایت را در یک گروه انجام دهید یا برای تست کاربردی بودن طراحی سایت و یا در جلسه نمایش طراحی سایت به سهامداران استفاده کنید، فرقی ندارد، نمونه سازی طراحی وب شما باید حرفه ای و کاربردی و عملی باشد.

اولین چیزی که باید درباره نمونه سازی طراحی وب سایت روی کاغذ بدانید این است که یک شخص باید نقش کامپیوتر را در این بین ایفا کند. در لیست توصیه های ما برای نمونه سازی طراحی سایت، Jim Ross، طراح ارشد تجربه کاربری برای اینفوگرافیک ها، پیشنهاد می کند که یکی از اعضای اصلی باید روی صفحه اصلی نمونه سازی طراحی سایت فعالیت کند و تنها او در این بخش متمرکز باشد. این مورد خیلی هم آسان نیست، اما برای نمونه سازی طراحی سایت با کیفیت بسیار ضروری است.

در حالی که این تکنیک از دهه 1980 وجود داشته است، ولی مغایرت های گوناگونی نیز در این بین یافت می شود، تمرین هایی وجود دارد که  باید انجام دهید و Mifsud، طراح رابط کاربری و صاحب Usabilitygeek، این مراحل نمونه سازی طراحی سایت را به این ترتیب توضیح می دهد:

  • هر صفحه از وب سایت را پیش طراحی کنید- هر صفحه از این نمونه سازی طراحی سایت باید خلاقانه باشد- برای مثال، یک منو کشویی به طرف پایین باید در بخش زیرین صفحه قرار بگیرید- اما در هر صورت باید به صورت مجزا از سایر عوامل طراحی سایت باشد.
  • ساخت سناریو کاربران سایت- همان طور که در مقاله “راهنمایی ها برای پروسه طراحی تجربه کاربری و مستندات” توصیه شد، یک سناریو خلق کنید تا از آن برای اثبات درست بودن طراحی سایت خود به کار ببرید و می توانید برای کسانی که تست طراحی سایت را انجام می دهند نیز استفاده کنید تا مفهوم طراحی سایت را دریابند.
  • تمرین- سناریوهای مختلفی را برای مفهوم طراحی سایت خود امتحان کنید تا شخصی که به جای کامپیوتر ایفای نقش می کند به راحتی بتواند وظیفه خود را اجرا کند.
  • ارائه و تست نمونه سازی طراحی سایت- حالا باید برای ارائه و تست نمونه سازی طراحی سایت خود آماده باشید. در ارائه طراحی سایت خود می توانید از سناریوهای که در بخش تمرین نمونه سازی طراحی سایت استفاده می کردید، در این جا نیز به کار ببرید. برای تست طراحی سایت، باید عینا صفحات طراحی سایت را نشان دهید.

کلام آخر

به تجربه ما، برای اثبات اعتبار و مفهوم طراحی سایت ها ، نمونه سازی طراحی وب سایت کاغذی بسیار ارزشمند تر می باشد، اما زمانی که بحث عملکرد طراحی وب سایت به میان می آید، نمونه سازی طراحی سایت دیجیتالی بسیار ضرورت می یابد.

تنها اطمینان حاصل کنید که به طور هوشمندانه (نه به سختی) نمونه سازی طراحی سایت را انجام دهید. سعی نکنید که کیفیت وب سایت و یا محصول که نمونه سازی می کنید را با استفاده از گزینه هایی که فهم آن نیاز به دانش بالایی دارد، مختل کنید. در هر صورت سعی نکنید که برای اغراق در طراحی سایت خود، از موارد زیاد و فراوانی استفاده کنید.

Share

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *